search

Ortocanis - Orteza kolana dla psa

2-3 dni robocze czas dostawy

209,09 zł
Brutto

Oryginalna i specjalnie opracowana orteza kolana, która pomaga psom poprawić jakość ich życia które borykają się  z kulawiznami i bólami stawów. Może być stosowana w przypadku zapalenia stawów, urazów więzadeł i łąkotek, zapalenia rzepki i ścięgien. Przy zwichnięciu rzepki i przed/po operacji

Rozmiar
Strona
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

10000694

Opis

Miejsce produkcji
Hiszpania

Specyficzne kody

upc
100000000009
MPN
ORT003

Opaska na kolano dla psa

Orteza na kolano pomaga psom z kulawizną i bólem stawów  poprawia jakość ich życia. Jest to również idealne rozwiązanie w przypadku zwichnięcia rzepki, przed lub po operacji.

Orteza kolana łagodzi ból i obrzęk poprzez poprawę równowagi dotkniętych grup mięśni. Ta powierzchowna orteza wywiera lekki nacisk na kolano i odciąża stawy, zwiększając ich stabilność i zapobiegając poważniejszym urazom.

Ma również działanie uelastyczniające i stabilizujące. Jeśli więzadła krzyżowe są uszkodzone, przed operacją można założyć psu ortezę na kolano. Orteza może być ponownie używana pięć dni po zabiegu.

Instrukcja użytkowania

Orteza kolana musi być odpowiednio naciągnięta na nogę psa, tak aby obejmowała całą powierzchnię kolana. Umieść pasek pod brzuchem i plecami psa i zabezpiecz rzepem po zewnętrznej stronie. Należy uważać, aby nie zranić psa podczas zakładania szelki. Przymocuj ortezę do kolana, zachowując naturalną pozycję kolana.

Rozmiary

Przy wyborze rozmiaru należy zmierzyć górny obwód najwyższej części  tylnej łapy (A). Za pomocą miarki krawieckiej zmierz obwód ud powyżej kolan i w okolicach pachwin. W poniższej tabeli znajdź rozmiar, który odpowiada zmierzonemu rozmiarowi. W razie wątpliwości pomiędzy dwoma rozmiarami, należy wybrać mniejszy rozmiar.

Rozmiary   Rasy psów  Obwód       (A)

 X-Mini

Mini

Mini rasy

   

13-14 cm

15-17 cm

XXXS Chihuahua 

 

17-18 cm

XXS Jack Russell, yorkie, Bolognese   19-21 cm
XS Jack Russel Terrier 22-24 cm
S Beagle, Charty 25-28 cm
M Border collie, Spaniel, Labrador  29-31cm
L  Boxer, Labrador 32-36 cm

XL

Owczarek niemiecki, Labrador, Boxer, Rottweiler

37-41 cm

XXL Bernardyn, Rottweiler 42-47 cm


Térd merevítő

W przypadku obrzęku i zaczerwienienia należy udać się do lekarza weterynarii lub fizjoterapeuty.

Zobacz także

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Update cookies preferences