search

Ortocanis - Aparat do korekcji chodu dla psa

406,00 zł
Brutto

Produkt do zapobiegania zwichnięciom palców jest odpowiednim rozwiązaniem dla psów z innymi diagnozami, np. psów z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, zwyrodnieniem dysku, chorobą międzykręgową i niewydolnością guza nerwu kulszowego.

Rozmiar
Ilość
Do dyspozycji

10000908

Opis

Miejsce produkcji
Hiszpania

Specyficzne kody

upc
100000000001
MPN
ORT017

Trening proprioceptywny

Podpórka pod palce została stworzona, aby pomóc psom, które podnoszą łapę podczas chodzenia z powodu problemów z nerwami. Paski zapobiegają cofaniu się łapy lub ciągnięciu poprzez podtrzymywanie dwóch środkowych palców łapy i zabezpieczanie ich elastycznym regulowanym paskiem oraz paskiem wokół nadgarstka.

Psy, które są w stanie udźwignąć ciężar kończyny, mają zmniejszoną utratę funkcji świadomej propriocepcji, co spowodowało, że ciągną i drażnią palce. Prawidłowe stosowanie produktu i wynikająca z tego postawa zachęca psa do prawidłowego chodzenia i zapobiega ciągnięciu za tylną część łapy.

Podnóżek nie powinien być zakładany na noc, nie zaleca się również ciągłego użytkowania przez ponad 2 godziny. Sprawdzaj psa co 15 minut.

UŻYCIE

1. Mielopatia zwyrodnieniowa

2. Uraz kręgosłupa

3. Choroba krążka międzykręgowego

4. W przypadku nowotworu

5. Zawał rdzenia kręgowego

Paski na nogi mają dwa różne ustawienia:

CODZIENNE UŻYCIE: Przymocuj elastyczną linkę do specjalnie do tego celu stworzonego obuwia. (brak w zestawie, opcjonalnie). Początkowo zaleca się stosowanie 15 minut dziennie.

REHABILITACJA: Podeprzyj łapę, następnie włóż część neoprenową pomiędzy 3 i 4 palec u nogi psa i pociągnij za sznurek do pożądanej długości, tak aby pozostał napięty. Początkowo zaleca się stosowanie 15 minut dziennie.

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć średnicę nad piętą psa.

Rozmiar Obwód kostki
XXS 5 - 7 cm
XS 7 - 9 cm
S 9 - 11,5 cm
M 11,5 - 14 cm
L 14 - 20 cm

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.