search

Waldkraft - Wapń z alg dla psów i kotów

2-3 dni robocze czas dostawy

86,02 zł
Brutto

Wapń z alg: źródło wapnia z morza:

Chociaż definicja BARF (biologically appropriate raw food) odnosi się tylko do świeżego mięsa, wysokiej jakości składniki BARF są istotną częścią zdrowej diety. Wapń z wodorostów dostarcza wapnia w postaci węglanu wapnia, który, podobnie jak mąka jajowa, jest bardzo łatwo przyswajalny, ale jest również bogaty w magnez i pierwiastki śladowe. Ten w pełni naturalny produkt w naturalny sposób pokrywa zapotrzebowanie psów i kotów na wapń, równoważąc jednocześnie nadmiar fosforu pochodzącego z mięsa, który może prowadzić do problemów z nerkami. Szczególnie nadaje się do karmienia BARF bez dodatku kości.

Ilość
Do dyspozycji

00001830

Opis

Miejsce produkcji
Niemcy

Wapń z alg:

- produkt czysto naturalny

- naturalne źródło wapnia dla psów i kotów

- idealny dla diety bez kości

-nie zawiera dodatków

- może być stosowany u alergików, psów cierpiących na problemy z nerkami oraz u zwierząt starszych

Czym właściwie jest wapń z alg?

Wapń z alg uzyskuje się ze zmineralizowanych złóż czerwonych alg występujących w marginalnych, przezroczystych obszarach morskich.

Nazwa botaniczna - Lithothamnium calcareum - to intensywnie czerwony glon skalny, który zmienia barwę na suchą biel. Drobno sproszkowane czerwone algi służą jako wysokiej jakości suplement wapnia dla psów i kotów, ale przede wszystkim jako cenne źródło wapnia. Przy zawartości wapnia wynoszącej 32%, wapń z alg zawiera prawie tyle samo ważnych dla życia minerałów, co mąka jajowa (37%), ale również stosunkowo dużo magnezu (7-10%) i pierwiastków śladowych, takich jak krzemionka, jod, selen, cynk i miedź. Ponieważ algi mają niską zawartość fosforu (poniżej 01,1%), dodatek BARF doskonale pasuje do mięsa, które dostarcza dużo fosforu.

Ważne informacje:

- Jeśli Twoje zwierzę ma skłonność do kamieni struwitowych (rodzaj kamieni moczowych), nie stosuj alg jako jedynego źródła wapnia. Zawiera również dużo magnezu, który sprzyja tworzeniu się kryształów w moczu psów i kotów.

- Uwaga na nadczynność lub niedoczynność tarczycy wywołaną lekami: algi zawierają również niewielkie ilości jodu.

- Odpowiednia alternatywa dla mączki jajecznej

Składniki analityczne i zawartość:

wapń 32,9%, popiół nierozpuszczalny w kwasie chlorowodorowym 8,5%.

1 g czystego wapnia z alg ok. 1 g czystego wapnia z alg ok. zawiera 300mg wapnia

1 miarka odpowiada ok. 1,5 g.

Dzienne zapotrzebowanie na wapń dla psów i kotów wynosi ok. 50 - 90 mg Ca/kg masy ciała. Zwierzęta w ciąży i laktacji oraz rosnące szczenięta i kocięta potrzebują do 180 mg Ca/kg masy ciała.

Propozycja karmienia:

Codziennie mieszać z jedzeniem.

- Pies / 10 kg 1,5 g,

- Kot / 4 kg: 0,3 g

(1 miarka odpowiada około 2 g)

(1 łyżeczka odpowiada około 5,2 g)

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Update cookies preferences