search

Waldkraft - Roztwór mikroorganizmów na bazie EM dla psów i kotów

49,10 zł
Brutto

Roztwór mikroorganizmów na bazie EM jest podstawą wszystkich produktów EM. Składa się z efektywnej kompozycji bakterii mlekowych, bakterii fotosyntetycznych i drożdży. Produkt naturalny, bez barwników i konserwantów.

Ilość
Do dyspozycji

00001960

Opis

Miejsce produkcji
Niemcy

Aktywność mikroorganizmów jest bardzo szeroka. Prawidłowe funkcjonowanie flory jelitowej jest ważne dla mechanizmów obronnych organizmu. Mikroorganizmy jelitowe tworzą barierę ochronną na powierzchni błony śluzowej jelita, uniemożliwiając w ten sposób wnikanie bakterii chorobotwórczych do komórek nabłonka jelitowego. Z kolei stwarzają one warunki uniemożliwiające namnażanie się patogenów (inhibicja konkurencyjna). Martwe lub żywe mikroorganizmy działają jako antygeny stymulujące syntezę przeciwciał (IgA) w komórkach plazmatycznych i enterocytach błony śluzowej. Bezpośrednio po urodzeniu przewód pokarmowy zwierząt domowych jest praktycznie wolny od mikroorganizmów. Znaczna liczba mikroorganizmów osiedla się tam jednak w okresie laktacji, kiedy to u większości gatunków zwierząt domowych dominującą rolę odgrywają bakterie z rodzaju Lactobacillus. Istotne zmiany w mikroflorze zachodzą po spożyciu paszy stałej. Na kierunek tych zmian istotny wpływ ma pasza i warunki jej przechowywania. Ilościowe i jakościowe warunki mikroflory różnią się również w zależności od poszczególnych części przewodu pokarmowego.

Skład:

- Woda

- Bakterie kwasu mlekowego i bakterie fotosyntetyzujące (Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Rhodopseudomonas palustris)

- Drożdże (Saccharomyces cerevisiae)

- Melasa z trzciny cukrowej

Przechowywanie

Przechowywać w zamkniętym, suchym miejscu, chronić od światła, w chłodnym miejscu, z dala od lodówki i w sposób niedostępny dla dzieci.

12 miesięcy Musi być wykorzystany w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.

20 ml

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.